Pierwsze z warsztatów czas zapowiedzieć.

Skąd taki pomysł ?

Oczywiście prekursorem pomysłu nie jestem, kursy i szkolenia z zakresu różnych dziedzin fotografii odbywają się od dawna. Kiedyś wiedza ta była trudniej dostępna niż w dzisiejszym świecie internetu i różnych pozycji książkowych.

Okazuje się jednak, że nadal bardzo często miewam pytania dotyczące możliwości zapisania się na warsztaty. Pytania o porady w doborze aparatu fotograficznego i o to jak sobie poradzić w pierwszym etapie zmagań z tym skomplikowanym urządzeniem.

Nie wszystko jest trudne choć na początku tak się może wydawać.

Ja swoją przygodę z fotografią zaczynałem od rozebrania na części rosyjskiej Smieny – fajny i ciekawy aparat choć akurat tamtym modelem nie wykonałem żadnego zdjęcia.

Fotografuję od niemal 30 lat. To co osiągnąłem w tym czasie to wynik własnych obserwacji, dążeń poznawania tej dziedziny.

Mój zawodowy dorobek można zobaczyć na www.fotoszubi.pl

Nie uczestniczyłem w kursach z zakresu fotografii i nie miałem dostępu do takich zasobów wiedzy jaką mamy dzisiaj.  Nauka na własnych doświadczeniach ale i błędach jest dobrą szkołą.

Kiedy fotografia poza pasją zaczęła stanowić również dla mnie źródło dochodów, miałem swoją pierwszą wystawę zdjęć. Było to 18 kwietnia 2002 roku a wystawa zatytułowana “Świat tematów” obrazowała odpowiedź na pytanie: co jest takiego w danej scenerii, że jej widok mnie fascynuje i motywuje do uruchomienia spustu migawki aparatu fotograficznego?.

Wystawa odbywała się w Garwolińskim Ośrodku Kultury, kolejna była już 15 czerwca 2002 roku również w tym samym miejscu z 19 pracami wykonanymi w Toskanii i Kazimierzu Dolnym.

1 maja 2003 roku wystawa “Zatrzymać czas…” to prezentacja prac również w Garwolińskim Ośrodku Kultury. Aby opisać tematykę prac tej wystawy pozwolę sobie zacytować moja słowa – tekst z zaproszenia jakie wówczas się pojawiło:

” Czy fotografia może być wyrazem odbioru otaczającej nas rzeczywistości?

Chwila, którą utrwalamy w fotografii trwa i mija. W owym trwaniu i przemijaniu żyje cud czasu.

Wokół nas jest wiele sytuacji i zdarzeń, które nas dogłębnie poruszają wzbudzając emocje, czasami pozytywne a innym razem negatywne.

Mottem serii prezentowanych zdjęć jest chęć zatrzymania czasu. Pęd zdarzeń i pogoń za lepszym życiem to zasłony naszej codzienności, która pragnę odsłonić  ukazując przemijające wokół nas piękno.

Tuż obok tworzy się historii, do której może za kilka lub kilkanaście lat powracać będziemy wspomnieniami.”

W listopadzie tego samego roku wystawa ta odwiedziła galerię jednego z lubelskich domów kultury, gdzie później raz jaszcze gościłem z innymi pracami.

18 czerwca 2004 roku zrealizowałem kolejną autorska wystawę w Garwolinie p.t.: “Garwolin wokół nas…”, po drodze było jeszcze uczestnictwo i wystawa prac podczas 2 etapów Galerii Bezdomnej w Warszawie (5 marca 2005 roku i jeśli dobrze pamiętam to w grudniu 2002 roku).

Czemu tym wszystkim postanowiłem Was zanudzać ?

Otóż fotografia to dla mnie nie tylko obecnie sposób na życie i praca, to nadal pasja i hobby które daje mi dużo satysfakcji.

Fotografowanie z większą świadomością pozwala dostrzec jeszcze więcej atutów i przyjemność z wykonanych zdjęć. Dobre podstawy do rozpoczęcia tej drogi są najlepszym fundamentem do budowania własnego zadowolenia z wykonywania zdjęć.

Zachęcam do skorzystania z zaplanowanych przeze mnie warsztatów z fotografii na dobry początek.

 

Osoby zainteresowane odsyłam do krótkiej informacji związanej z pierwszą edycją warsztatów.  Znajduje się tam również arkusz zgłoszenia swojej chęci uczestnictwa.

Warsztaty fotografii na dobry początek.

 

Darek Szubiński

Twój adres e-mail nigdzie nie będzie publikowany. Pola oznaczone są wymagane *

*

*