Spotkanie warsztatowe w ZSR w Miętnem.

W dniu 11 kwietnia w godzinach od 10:00 do 12:00 na terenie Zespołu Szkół Rolniczych w Miętnem będę prowadził 2 godzinne warsztatowe spotkanie z młodzieżą.

Zapewne wykonany uzgodniony projekt od początku aż do samego końca – kończąc na obróbce. Czasu jest niewiele ale wierzę, że uda się wykonać nieco ciekawych zdjęć.

Oczywiście relacja z tego spotkania zawita niebawem.

Szczegółowy plan znajduje się na oficjalnej stronie szkoły.

Aktualizacja wpisu:

Wczorajszego dnia nieco myśląc nad sposobem przeprowadzenia 2 godzinnych warsztatów znalazłem wpis w programie dni otwartych:
„Coś z niczego” – fotografia z Darkiem Szubińskim – sala 45
pomyślałem … no OK … zróbmy coś z niczego.

Wcześniej na spotkaniu z inicjatorem całej imprezy dyrektorem ZSR Panem Zdzisławem Majewskim odbyłem wizję lokalną miejsca, które docelowo miało stać się miejscem warsztatów. Dzisiejszego dnia okazało się jednak, że mam do dyspozycji całkiem inną salę, inne wyposażenie … no cóż pomyślałem … w sumie coś z niczego trzeba zrobić.

Zacząłem od szybkich przygotowań w oczekiwaniu na młodzież.

 

Szukałem pomysłu i sposobu pokazania czegoś ciekawego w miejscu pełnym zbędnych elementów tła, elementów, które nie wpisane w zdjęcie mogły wprowadzić niepotrzebny chaos.
Przedstawiłem swoją wizję zdjęć w tym miejscu zgromadzonej młodzieży, powiedziałem co i jak zamierzam wykonać … no i przystąpiliśmy do zadania.
Na początku zdjęcia bez żadnego dodatkowego oświetlenia, korzystając tylko z zastanego światła.

No ale od początku, przedstawię Pana Zdzisława, który dosłownie na kilka chwil zawitał do naszej sali gdzie odbywały się już pierwsze prace:

Warsztaty rozpoczęliśmy od wykonania portretu. Do jego wykonania wykorzystałem światło zastane, blendę i czarny materiał – prawda, że proste ? 🙂

Efekt powyższego oceńcie sami:

Kolejne dwa zdjęcia również wykonane są tylko przy wykorzystaniu światła dziennego z odbiciem go poprzez blendę.

Przyszedł też czas na wykonanie zdjęcia nieco bardziej rozbudowanego w zastosowanych narzędziach. Poniżej zdjęcie do którego wykonania przesłonięte zostało światło z okien sali. Wykorzystane były 2 lampy systemowe z obniżoną temperatura barwową do 3600 K, jedna lampa systemowa bez zmiany temperatury oraz 2 żarówki żarowe 120 W.

Efekt poniżej:

Na koniec jeszcze prośba o wykonanie zdjęcia … czyli na szybko blenda, światło zastane i tło zbudowane z ławek szkolnych na sali.

Twój adres e-mail nigdzie nie będzie publikowany. Pola oznaczone są wymagane *

*

*