Fotorelacja z przebiegu warsztatów z fotografii o krok dalej

W dniu 29 marca miały miejsce warsztaty fotograficzne których celem było zapoznanie uczestników z nieco bardziej ciekawymi aspektami fotograficznej przygody.

Znajomość podstaw fotografii jest tutaj kluczowym elementem by zrobić ten kolejny krok. Umiejętność obsługi aparatu ale i znajomość wszelkich podstaw nie tylko fotografii ale i specyfiki funkcjonowania aparatu fotograficznego są niezbędne.

Po szybkim omówieniu najważniejszych zagadnień, które w szczególności są tematem warsztatów z podstaw fotografii, przeszliśmy dalej do nieco ciekawszych etapów.

Omawianie materiałów fotograficznych ze zwróceniem uwagi na zasady kompozycji, budowania opowieści w ramach kadru zamykającego obraz fotograficznej sceny, omawianie sposobu obserwacji światła, ludzi … spora dawka opowieści i poglądowych zdjęć by pewne zagadnienia omówić na konkretnych przykładach.

Realizacja ćwiczeń i omawianie znaczenia sposobu “widzenia”, dostrzegania … wszystko by poprzez pracę z aparatem nauczyć się obrazować to co nas fascynuje ale w taki sposób, by inni potrafili również zobaczyć “to coś” na zdjęciach.

Oczywiście nie zabrakło etapu selekcji i pracy z przygotowaniem wykonanych zdjęć tak, by stały się odpowiednim materiałem do wykonania odbitki fotograficznej.

Pracy było sporo, czas płynął nieubłaganie, dzień zakończył się po godzinie 20:00 …

 

 

Uczestnicy:

Weronika Jarząbek

 

Tomasz Michalik

 

Piotr Kiryluk

 

Jerzy Żołubak

 

Warsztaty fotograficzne Warszawa

  • Jurek4 kwietnia 2014 - 12:59

    Polecam warsztaty „O krok dalej”, każdemu kogo bawi fotografia. Omówienie własnych prac, dużo ciekawych przykładów i ćwiczeń, przypomnienie podstaw oraz obróbka zdjęć po ćwiczeniach – dla każdego, coś ciekawego. Zarówno doświadczony, jak i początkujący fotograf może wynieść wiele z tych warsztatów.

    Pozdrawiam i polecam
    Jurek

    P.S. Każdemu polecam zasłonić wyświetlacz w swojej lustrzance i pójść na miasto. Emocje gwarantowane. Udane zdjęcia…? Sami się przekonajcie :). Pyszna kawa – super bonus :).ReplyCancel

Twój adres e-mail nigdzie nie będzie publikowany. Pola oznaczone są wymagane *

*

*