Angelika i Paweł ślubne wspomnienia

Ślubne wspomnienia i zdjęcia z reportażu lub sesji

No własnie. Realizacja zdjęć podczas reportażu czy to sesji ślubnej służy temu, by pozostały w naszych wspomnieniach pewne chwile, sytuacje, zdarzenia i momenty.

Na co zwrócić szczególną uwagę? Co więc jest ważne przy współpracy z fotografem?

Uważam, że najważniejsze to przede wszystkim powierzenie tej pracy komuś, kto potrafi wykonywać zdjęcia w sposób prawdziwy. Nie powinno mieć miejsca ustawianie sztuczne sytuacji, wydarzeń. Reżyserowanie które dość często robią filmowcy (na szczęście nie wszyscy!:) nie służy naturalności i prawdziwości rejestrowanych wydarzeń.

Uważam, że bycie tym niemal niewidocznym jest niezbędne by zdjęcia były prawdziwe, by pokazywały to co faktycznie miało miejsce i co pozwoli na powtórne przezywanie wówczas prawdziwie tych pięknych momentów.

Czasami mam prośbę, może bardziej nawet informację. Tutaj mamy nieporządek, tutaj proszę nie fotografować. Najczęściej bywam jednak sobą, fotografuję ale wcześniej chwilę wyjaśniając to czemu tak chcę czynić.

Zachowanie pełnej naturalności klimatu tego dnia jest niezmiernie ważne. Nie przeszkadzają mi wieszaki po dopiero co zdjętych ubraniach czy jakiś nieład w pokoju. Przecież w tym miejscu odbywa się życie, są prawdziwi ludzie. Nie chcę zmuszać nikogo i nie robię tego, by we własnym domu miał czuć  się jak w muzeum. Nie chcę by wszystko było ułożone pod linijkę i dyktando, nie każde też powtarzać czynności przy etapie np. ubierania się po kilka razy!

Zależy mi na prawdziwym uchwyceniu życia, naturalność fotografii to jej wiarygodność i szczerość w przekazie uchwyconym podczas mojej pracy.

To cenię, tak pracuję i o to dbam.

Teraz zachęcam do oglądania materiału ze ślubu Angeliki i Pawła:)

Komentarz

Twój adres e-mail nigdzie nie będzie publikowany. Pola oznaczone są wymagane *

Zapraszam skorzystaj z ponizszych

Info

Portfolio

Rezerwuj