Reportaż z dnia ślubu, sesja zdjęciowa w plenerze.

Joanna i Bartek, zapraszam na odsłonę części ich materiału zdjęciowego. Materiał wykonany w ramach reportażu ślubnego oraz sesji ślubnej w plenerze a dokładnie w Kampinowskim Parku Narodowym.

Profesjonalne wykonanie fotografii z dnia ślubu czyli reportażu ślubnego, wymaga ode mnie rozpoczęcia pracy kilka godzin przed godziną mszy św.

Nie chodzi tylko o wykonanie zdjęć z tego etapu.  Jestem osobą nieco z zewnątrz, mam przyzwolenie do wejścia w ten uroczysty dzień i mogę będąc profesjonalnym fotografem ślubnym wykonywać zdjęcia z przebiegu zdarzeń. Zależy mi na wtopieniu się w otoczenie, poznaniu osób uczestniczących tego dnia w uroczystości.

Wszystko to pozwoli mi na lepsze zrozumienie sytuacji, momentów, pozwoli mi to na lepsze wykonywanie zdjeć, wyszukiwanie ciekawych kadrów, lepszą opowieść fotograficzną.

Oczywiście nigdy nie wiem czego mogę się spodziewać.  Pogoda potrafi płatać figle, pomieszczenia mieszkalne nie zawsze są tymi wymarzonymi co do ilości i jakości wpadającego światła.

Nie mogę jednak trzymać się jakiś z góry narzuconych założeń, moim zadaniem jest odszukanie pewnej linii narracji przy fotografowaniu ślubu. Owa narracja pozwala mi na opowieść w postaci wykonywanych zdjęć ślubnych.

Asia i Bartek w dniu swojego ślubu zostali powitani deszczową aurą przed mszą św. Burza była słyszalna w trakcie trwania uroczystości ślubnej w kościele ale już na ich wyjście deszcz poszedł w zapomnienie. Oni we dwoje wciąż uśmiechnięci, radośni i szczęśliwi.

Było tak do samego końca mojej pracy na ich weselu. Uśmiech nie schodził im z twarzy a zabawa jaka przy muzyce się toczyła nie stanowiła części do odhaczenia tylko autentycznie była radosny wśród wszystkich jej uczestników.

Kolorowe wesela, barwnie strojone przez zespół, salę czy wodzireja jak w tym wypadku są często nie do końca przemyślane. Światła często nie są kierowane na salę bawiących się gości tylko na głowy członków zespołu, to co może być wykorzystane do pięknego oddania klimatu zabaw weselnych jest niszczone nieumiejętnym wykorzystywaniem posiadanego sprzętu.

Na przyjęciu weselnym Asi i Bartka w Pałacu Lasotów w Starych Babicach koło Warszawy wszystko było jednak przygotowane profesjonalnie! Światła użyte przez DJ, zabawa prowadzona przez wodzireja, odpowiednia konsystencja sztucznego dymu, śmiech na twarzach gości weselnych, muzyka, zabawa, itp.

Szczerze mogę polecić Michała Piekarskiego wraz z DJ do poprowadzenia weselnej zabawy na najwyższym poziomie.

 

Wraz ze zdjęciami z dnia ślubu na samym końcu prezentuję również zdjecia wykonane w ramach sesji ślubnej w plenerze. Sesja ta odbyła się w Kampinowskim Parku Narodowym, gdzie na łamach naturalnego środowiska podczas spaceru wykonaliśmy całość materiału.

Komentarz

Twój adres e-mail nigdzie nie będzie publikowany. Pola oznaczone są wymagane *

Zapraszam skorzystaj z ponizszych

Info

Portfolio

Rezerwuj